بیمارستان 320 تختخوابی زاهدان با کادر درمانی ارتش آغاز به کار کرد

به گزارش بازی ناتمام، امیر سرتیپ دوم پزشک موذنی از شروع به کار بیمارستان 320 تختخوابی علی بن ابیطالب زاهدان اطلاع داد و گفت: این بیمارستان فعلا با 50 کادر درمانی نیروی زمینی ارتش فعالیت خود را شروع نموده و قرار است 6 تیم دیگر با همین استعداد در این بیمارستان فعالیت نمایند.

بیمارستان 320 تختخوابی زاهدان با کادر درمانی ارتش آغاز به کار کرد

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، امیر سرتیپ دوم پزشک بهزاد موذنی در گفت و گو با ایرنا درباره آخرین اقدامات نیروی زمینی ارتش برای مبارزه با ویروس کرونا و مسائل کم آبی در استان سیستان و بلوچستان، گفت: در نخستین روز حضور امیر سرتبپ حیدری، در این استان، جلسه ای با رییس ستاد بحران استان و روسای دانشگاه ها در لشکر 88 برگزار و مسائل را احصا کردیم .

رییس اداره بهداشت، امداد و درمان نیروی زمینی ارتش از تقاضا برای مخزن اکسیزژن اطلاع داد و گفت: در این زمینه قرار شد دو مخزن 10 تنی و سه مخزن 25 و 30 تنی در زابل، سراوان، خاش و زهدان نصب کنیم که قرارداد آن را امضاء کردیم و این کار عملیاتی شد .

امیر سرتیپ دوم موذنی گفت: علاوه بر این، درخواست صدهزار کیت تست تشخیص کرونا نموده بودند که آنها را وارد کردیم و این کار هم انجام شد. ضمن اینکه غربالگری و بیماریابی را در روستاهای دور افتاده آغاز کردیم .

رییس اداره بهداشت، امداد و درمان نیروی زمینی ارتش یادآورشد: در حال برپا کردن سه بیمارستان صحرایی در زاهدان، زابل و خاش هستیم که کارهای اجرایی و عملیاتی آن آغاز شده است .

وی در ادامه از آغاز به کار بیمارستان 320 تختخوابی علی بن ابیطالب(ع) زاهدان اطلاع داد و گفت: به علت کمبود کادر درمانی این بیمارستان ساخته شده فعالیت خود راآغاز ننموده بود که فعلا با 50 نفر کادر درمان ارتش آغاز به کار کرد که تا 5 صبح امروز(شنبه) 9 بیمار در آن بستری شدند. قرار است 6 تیم پنجاه نفره در این بیمارستان مشغول کار شوند که فعلاً با 50 نفر کار را آغاز کردیم .

امیر سرتپ دوم موذنی در ادامه به بحث آبرسانی در استان سیستان و بلوچستان اشاره نمود و گفت: در بحث آبرسانی هم وارد عمل شدیم حدود 50 تا 100 کیلومتر لوله کشی و ترمیم آبرسانی در منطقه نزدیک زابل انجام خواهد شد .

وی اضافه کرد: تیم های مردم کمک ارتش هم از دیروز فعال شدند و با معتمدین محله های روستای شیرآباد و پنج روستای دیگر جلسه برگزار کردیم و نقاط محروم و کم برخوردار را پیدا کردیم .

رییس اداره بهداشت، امداد و درمان نیروی زمینی ارتش یادآورشد: از امروز تیم های درمانی و پیشگیری، غربالگری، بیماریابی، تست کرونا و هم توزیع ماسک و مواد ضدعفونی کننده مستقر شدند. این اقداماتی بود که تا الان صورت گرفته و ادامه پیدا خواهد نمود تا بتوانیم این بیماری را در این استان ریشه کن کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 مرداد 1400 بروزرسانی: 18 مرداد 1400 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 1238

به "بیمارستان 320 تختخوابی زاهدان با کادر درمانی ارتش آغاز به کار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیمارستان 320 تختخوابی زاهدان با کادر درمانی ارتش آغاز به کار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید