ترامپ بودجه نظامی آمریکا را وتو کرد

به گزارش بازی ناتمام، خبرنگاران : رئیس جمهور آمریکا قانون اختیارات دفاع ملی (بودجه نظامی) این کشور برای سال 2021 که به تازگی در مجلس سنای آمریکا به تصویب رسیده بود را وتو کرد.

ترامپ بودجه نظامی آمریکا را وتو کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از تسنیم، پایگاه خبری هیل چهارشنبه شب به وقت تهران گزارش داد که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا قانون اختیارات دفاع ملی (بودجه نظامی) این کشور برای سال 2021 را که کمتر از دو هفته قبل به تصویب سنای آمریکا رسیده بود را وتو کرد.

ترامپ در حالی مطابق تهدیدات قبلی اش قانون اختیارات دفاع ملی آمریکا برای سال 2021 را وتو کرده است که این قانون در هر دو مجلس قانونگذاری آمریکا یعنی مجلس نمایندگان و مجلس سنا با بیش از دوسوم آرا به تصویب رسیده است.

مجلس سنای آمریکا روز 21 آذرماه قانون اختیارات دفاع ملی آمریکا برای سال 2021 را با 84 رأی موافق در برابر تنها 13 رأی مخالف تصویب کرد. پیش از آن مجلس نمایندگان آمریکا با 355 رأی موافق در برابر 78 رأی مخالف این قانون را تصویب کرده بود.

دونالد ترامپ پیش از تصویب قانون اختیارات دفاع ملی آمریکا برای سال 2021 به دلیل مخالفت با بندهایی از این قانون -از جمله بندهای مرتبط با چین و افغانستان- تهدید کرده بود که آن را وتو خواهد کرد. وی پس از تصویب این قانون نیز در پیامی توئیتری اظهار داشت: بزرگترین برنده لایحه بودجه دفاعی ما چین است! من آن را وتو می کنم!

رئیس جمهور آمریکا از زمان تصویب این قانون در سنا 10 روز (بدون احتساب یکشنبه ها) فرصت داشت که آن را وتو کند و دقیقاً در آخرین روز اقدام به این کار کرد.

اکنون کنگره آمریکا (متشکل از مجلس نمایندگان و سنا) تا روز سوم ژانویه (14 دی ماه) فرصت دارد که وتوی ترامپ را بشکند و با توجه به اینکه قانون دفاع ملی آمریکا برای سال 2021 با اکثریت قاطع آرا (بیش از 80 درصد) در مجلس نمایندگان و سنای آمریکا به تصویب رسیده، به نظر می رسد در صورت رأی گیری مجدد، موافقان این قانون از آرای کافی برای حمایت از آن و شکستن وتوی ترامپ برخوردار باشند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 9 بهمن 1399 بروزرسانی: 9 بهمن 1399 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 889

به "ترامپ بودجه نظامی آمریکا را وتو کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ بودجه نظامی آمریکا را وتو کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید