ترامپ یک آمریکایی بدون روتوش است ، نژادپرستان آمریکایی در انتخابات 2020 به رئیس جمهور فعلی رای می دهند

به گزارش بازی ناتمام، دولت آمریکا جز سرکوب حرکت های اجتماعی چاره دیگری نداشته این مشکل ریشه ای است و نژاد پرستی و اختلافات طبقاتی و مسائل گسترده اجتماعی و فرهنگی و فقر رو به رشد است. در چنین شرایطی اگر دولت آمریکا از خشونت استفاده نکند سیستم این کشور از هم می پاشد.

ترامپ یک آمریکایی بدون روتوش است ، نژادپرستان آمریکایی در انتخابات 2020 به رئیس جمهور فعلی رای می دهند

فواد ایزدی تحلیلگر مسائل امریکا در گفت و گو با خبرنگاران درباره نژادپرستی در امریکا و قتل یک شهروند سیاه پوست توسط پلیس این کشور گفت: دولت آمریکا جز سرکوب حرکت های اجتماعی چاره دیگری نداشته این مشکل ریشه ای است و نژاد پرستی و اختلافات طبقاتی و مسائل گسترده اجتماعی و فرهنگی و فقر رو به رشد است. در چنین شرایطی اگر دولت آمریکا از خشونت استفاده نکند سیستم این کشور از هم می پاشد.

وی در ادامه اضافه کرد: تنها تفاوت ترامپ و سایر روسای جمهور آمریکا این است که این حرکت را در توییت های خود منتشر نموده است. آمریکایی ها پیشتر نیز به وفور از خشونت استفاده می کردند ولی اینبار چیزی که تفاوت دارد وجود یک آمریکایی بدون روتوش در مسند ریاست جمهوری است او خودش است و آمریکا را همانطوری که هست نشان می دهد. آنها شلیک می نمایند و قبلا نیز این کار را نموده اند و برخوردها در خصوص مشابه همیشه شدید بوده است.

ایزدی توضیح داد: آمریکا به دلیل مسائلی که دارد در برخورد با معترضان جز اعمال خشونت گزینه دیگری روی میز ندارد. آمریکا رتبه یک نظامی جهان را در اختیار دارد و در چنین شرایطی رتبه یک کرونا را کسب نموده است ولی می توانست چنین نباشد. آمریکا می توانست با کم کردن از هزینه های نظامی خود به سیستم بهداشت و درمان این کشور بپردازد مسائل آمریکا مسائلی است که دولت آمریکا برای این کشور ایجاد نموده است. و یک نژاد پرستی ساختاری در این کشور وجود دارد.

این تحلیلگر گفت: جمعیت سیاه پوستان در آمریکا 13% و جمعیت زندانی در حدود 50% است. طبق آمار های رسمی آمریکا سال گذشته در حدود 300 نفر سیاه پوست توسط پلیس این کشور کشته شده اند و تنها تفاوت این مورد با موارد قبلی در این است که فیلم این رفتار ثبت شده است. مسائل این طیف در آمریکا جدی است ولی این بخش از جمعیت آمریکا در انتخابات 2016 به ترامپ رای نداده اند و بعید است که در این دوره نیز به او رای بدهند.

استاد دانشگاه اضافه کرد: قاعدتا دسته ای از سفید پوستان آمریکایی باید به دلیل این نوع مدیریت ترامپ نگران باشند. در سوی دیگر ماجرا، درصد قابل توجهی نژادپرست در آمریکا دارید آنها احتمالا با علاقه بیشتری وارد عرصه انتخابات می شوند و به ترامپ رای می دهند. چون ترامپ عملکرد مطلوب آنها را دارد و حتی اگر نمی خواستند پای صندوق رای حاضر شوند به دلیل این تحولات حتما رای خواهند داد. تاثیر این مساله در آمریکا معلوم نیست و چنین اتفاقاتی در آمریکا هم تاثیرات مثبت و هم تاثیراتی منفی به همراه دارد آنچه معین است این است که آمریکا کشوری رو به افول است و نمی تواند خود را اداره کند بر اساس دریافت های اداره آمار آمریکا جمعیت این کشور در حال ازدیاد است و این شرایط برای آمریکا مطلوب نیست.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 12 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 527

به "ترامپ یک آمریکایی بدون روتوش است ، نژادپرستان آمریکایی در انتخابات 2020 به رئیس جمهور فعلی رای می دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ یک آمریکایی بدون روتوش است ، نژادپرستان آمریکایی در انتخابات 2020 به رئیس جمهور فعلی رای می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید