واکسن کرونا تا ماه آینده آماده میشود!

به گزارش بازی ناتمام، توزیع واکسن احتمالا چند ماه طول می کشد، ولی اظهار امیدواری کرد که این واکسن، در کنار سایر مقررات بهداشت عمومی نظیر پوشیدن ماسک و رعایت فاصله، بتواند آمریکا را تا اواسط سال آینده به نوعی شرایط نرمال برساند.

واکسن کرونا تا ماه آینده آماده میشود!

پرسش این است که واکسن های تولید شده را چگونه می توان در سریع ترین زمان در جهان پخش کرد

آنتونی فائوچی گفت که واکسن ویروس کرونا می تواند تا ماه آینده آماده شود، ولی توزیع و اجرای واکسیناسیون چند ماه طول خواهد کشید. دکتر فائوچی، رئیس مؤسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی، در برنامه اندرو مار بی بی سی ظاهر شد.

این متخصص سلامت عمومی، که از احترام گسترده ای در ایالات متحده برخوردار است، گفت: دونالد ترامپ (که رابطه اش با او به دشواری هایی کشیده شده) در جریان مناظره راست می گفت که ممکن است واکسن تا ماه آینده تصویب شود.

وی گفت: فکر می کنم تا پایان نوامبر یا اوایل دسامبر معلوم شود که واکسن ایمن و مؤثر است یا نه. او ادامه داد: سؤال این است که وقتی یک یا چند واکسن ایمن و مؤثر را در اختیار داشتیم، چگونه می توانید در سریع ترین حالت ممکن آن را به دست مردمی که نیاز دارند برسانید.

دکتر فائوچی گفت توزیع واکسن احتمالا چند ماه طول می کشد، ولی اظهار امیدواری کرد که این واکسن، در کنار سایر مقررات بهداشت عمومی نظیر پوشیدن ماسک و رعایت فاصله، بتواند آمریکا را تا اواسط سال آینده به نوعی شرایط نرمال برساند.

وی گفت: فکر می کنم وقتی به واکسن رسیدیم، و شروع به واکسیناسیون مردم کردیم، در عرض چند ماه در سال 2021، بتوانیم شاهد نوعی عادی شدن شرایط باشیم که بستگی به این دارد که چه تعداد و چه درصدی از مردم واکسن زده باشند.

او ادامه داد: این باید با درجه ای از معیار های بهداشت عمومی ترکیب شود. فکر نمی کنم واکسن به تنهایی بتواند ما را به شرایط عادی برگرداند. این دانشمند 79 ساله، که به خاطر کار برجسته اش در زمان بحران ایدز در دهه 1980 محبوبیت فراوانی در آمریکا دارد، گفت مهم است که رهبران جهان به علم توجه کنند، و یک مثال خوب آورد.

او گفت: به نظر من خیلی مهم است. مردم نگاه می کنند ببینند رهبرشان چه می گوید و چه می کند، و آن ها می توانند بر رفتار مردم تأثیر مثبت یا منفی داشته باشند. یکی از مسائلی که در آمریکا من را نگران می کند این است که بخشی از تعابیر غیرعلمی باعث ضدیت با واکسن شده باشند. به ویژه در میان قشر بیشتر آسیب پذیر، نظیر اقلیت های قومی.

واقعا بد است اگر واکسن ایمن و مؤثر داشته باشیم، ولی بخش بزرگی از مردم حاضر به زدن واکسن نباشند، چون به مقامات اعتماد ندارند. اگر چنین اتفاقی بیافتد واقعا بدبختی است. وقتی از او پرسیدند که آیا حرف ترامپ درست است که ادعا کرد، آمریکا در مبارزه با ویروس دارد از گردنه عبور کرده، جواب داد: خیر.

آمریکا روز شنبه با 83 هزار و 718 مورد جدید ابتلا رو به رو شد، که فقط 39 مورد کمتر از رکورد بی سابقه ای است که در روز جمعه به ثبت رسید. بر اساس داده های دانشگاه جانز هاپکینز، دست کم 35 ایالت گزارش کردند که موارد جدید ابتلا در هفته گذشته بیشتر از هفته قبل از آن بوده است.

مار سپس پرسید که آیا پیشنهاد تزریق مایع شوینده به مردم مبنای علمی داشت. دکتر فائوچی گفت: نه. البته که نه. بدیهی است. دوست ندارم وارد این بحث شود که مقابل رئیس جمهور قرار بگیرم. من باید به کار خودم برسم که در حوزه بهداشت عمومی است.

با تمام احترام، می فهمم که شما دنبال چه هستید و چه سؤالی می کنید. ولی سؤال پیچ کردن من برای درگیر شدن با رئیس جمهور فکر نمی کنم به هیچ کسی کمک کند. متأسفم. ترامپ هفته گذشته در تماس تلفنی با هواداران، دکتر فاوچی را ابله خطاب کرد.

ترامپ گفت: مردم از کووید خسته شده اند. من بزرگترین کارزار عمرم را داشته ام، و ما کووید داریم. مردم هر چیزی می گویند. کاری به کار ما نداشته باشید. آن ها دیگر خسته شده اند. مردم از حرف های فاوچی و این ابلهان خسته شدند.

وی ادامه داد: فاوچی آدم خوبی است. او 500 سال است اینجاست. این دکتر اهل بروکلین به اظهارات رئیس جمهور خندید. او گفت: موضوع ویروس تنها چیزی است که واقعا برای من اهمیت دارد.

سایر مسائل، مثل فیلم پدرخوانده است. هیچ چیزی شخصی نیست، تا آنجا که به من مربوط است، فقط کاری است. من فقط می خواهم وظیفه ام را انجام دهم و مراقب مردم کشورم باشم.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 13 آذر 1399 بروزرسانی: 13 آذر 1399 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 782

به "واکسن کرونا تا ماه آینده آماده میشود!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسن کرونا تا ماه آینده آماده میشود!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید