ثبت نام حضوری فقط در پایه های اول، هفتم و نهم انجام می شود

به گزارش بازی ناتمام، مدیر آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اینکه ثبت نام حضوری صرفا در پایه های ورودی صورت می گیرد، گفت: دریافت هزینه فعالیت های فوق برنامه مدارس پس از بازگشایی مدارس مجاز است.

ثبت نام حضوری فقط در پایه های اول، هفتم و نهم انجام می شود

به گزارش خبرنگار از ، احمد اسکندری نسب مدیر کل آموزش وپرورش استان کرمان در مورد ثبت نام مدارس در سال تحصیلی 1400-1399، گفت: تنها ثبت نام در پایه اول دوره ابتدایی، هفتم و دهم دوره متوسطه صرفا به صورت حضوری و با حضور اولیا در مدارس انجام می گردد که در این پایه ها والدین باید طبق زمان بندی هایی که از طرف مدیران مدارس اعلام می گردد و با رعایت پروتکل های بهداشتی برای ثبت نام در مدرسه حاضر شوند.

او افزود: برای سایر پایه ها نیاز به حضور در مدارس نیست و کماکان مانند سال های قبل پس از اتمام امتحانات انتها سال تحصیلی، ثبت نام در پایه بالاتر توسط خود مدرسه انجام می گردد مگر اینکه دانش آموزی از یک مدرسه بنابر ضرورت به مدرسه دیگر منتقل گردد.

اسکندری نسب در مورد برنامه زمان بندی ثبت نام تشریح کرد: طبق برنامه ارائه شده به ادارات و ستاد های ثبت نام استان ها، ثبت نام پایه اول تحصیلی از اول خردادماه در مدارس آغاز شده و ثبت نام پایه های هفتم و دهم دوره اول و دوم متوسطه از ابتدای تیرماه انجام خواهد شد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به انتها مردادماه به عنوان انتها زمان ثبت نام مدارس گفت: زمان ثبت نام برای تمام دوره ها در شرایط عادی تا 31 مرداد ماه اعلام شده و مدارس و اولیا باید ثبت نام دانش آموزان را تا آن زمان جمع بندی کنند مگر آنکه دانش آموزی به هر دلیلی مجبور به انتقال درون یا برون شهری باشد که در آن صورت ثبت نام در شهریور انجام خواهد شد.

او گفت: توصیه ما به والدین و کادر مدرسه این است که با توجه به مشخص بودن تراکم کلاس ها و ظرفیت مدارس، ثبت نام دانش آموزان را طبق زمان بندی اعلام شده انجام دهند و آن را به روز های انتهایی شهریور موکول نکنند تا از بروز مشکل در انتها شهریور جلوگیری گردد.

او در مورد تعداد دانش آموزان هر کلاس در سال تحصیلی جدید، بیان نمود: تراکم کلاس ها معمولا براساس سال قبل و محدوده بندی استان و منطقه برای هر مدرسه برآورد و مشخص می گردد. تقریبا محدوده ثبت نام و آمار برای تمام مدارس مشخص است مگر آنکه احیانا در مدرسه ای تعداد ثبت نام براساس انتقال های اجرا شده به تعداد محدودی کم و زیاد گردد.

اسکندری نسب با اشاره به احتمال شیوع مجدد ویروس کرونا در مهر ماه آینده بیان داشت: از آنجایی که شرایط آموزش به صورت حضوری یا غیرحضوری تاثیری در ثبت نام دانش آموزان در محدوده های ثبت نامی مدارس ندارد بنابراین بیماری کرونا در تراکم مدارس تغییری ایجاد نخواهد کرد و با شیوع مجدد این ویروس در مهرماه آینده تنها در صورتی که ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا مدارس را تعطیل اعلام کند قطعا پس از تصمیم گیری آموزش و پرورش مبنی بر آموزش حضوری یا غیرحضوری باید با رعایت پروتکل ها دراین زمینه تصمیم گیری های جدیدی صورت بگیرد که در زمان خودش به آن می پردازیم.

او شرح داد: برای ثبت نام دانش آموزان در پایه های ورودی دوره ابتدایی و متوسطه مانند سال قبل به مدارک احراز سکونت نیاز است. اتفاقی که در سال های قبل رخ داد این بود که در برخی موارد قولنامه یا فیش های آب و برق ارائه شده به مدارس صوری بودند برای جلوگیری از این مشکل امسال با واحد بازرسی وزارت صمت مکاتبه ای صورت گرفت و مقرر شد طی ابلاغیه یا بخشنامه به واحد املاک از قرارداد های صوری برای اجاره یا تملیک امتناع گردد، امیدواریم با ابلاغ این بخشنامه و هماهنگی های اجرا شده با اتحادیه های املاک از قرارداد های صوری صرف نظر و امتناع گردد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان در مورد ثبت نام دانش آموزان در مدارسی که نزدیک به محدوده ثبت نامی آنان است گفت: به استناد ماده 31 آئین نامه اجرایی مدارس دانش آموزانی که در محدوده ثبت نام مدارس هستند، اولویت ثبت نامی را دارند و اگر احیانا شرایطی بود که مدرسه به محل سکونت دانش آموز نزدیک بود، ولی در محدوده ثبت نامی آن قرار نداشت دانش آموزان می توانند اسناد خود را به ستاد های ثبت نام واقع در منطقه خود تحویل دهند و با دریافت نامه از ستاد در مدرسه موردنظر ثبت نام کنند.

او ادامه داد: براساس ماده اجرایی مدارس، والدین کارمند نیز امکان ثبت نام فرزند خود را در نزدیکترین مدرسه به محل کار خود دارند و مدارس هم موظف به انجام این ثبت نام هستند.

او درخصوص اخذ شهریه در مدارس خاص در هنگام ثبت نام دانش آموزان بیان نمود: در ماده 30 آیین نامه اجرایی به صراحت اشاره شده است که هیچ مدرسه ای در هنگام ثبت نام مجاز به دریافت هیچ گونه وجهی نیست مگر مدارس غیردولتی که شهریه مصوب آن ها ازطریق ستاد مرکزی اعلام می گردد و باید پوستر نرخ شهریه در مدارس نصب باشد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان بیان داشت: مدارس هیات امنایی مثل مدارس دولتی می باشند و مجاز به دریافت هیچگونه وجهی نیستند و صرفا پول کتاب و بیمه باید از طرف اولیا پرداخت گردد. مدارس غیردولتی تنها مجاز به دریافت شهریه مصوب هستندو در مدارس سمپاد و تیزهوشان 50 درصد نرخ شهریه مصوب و مدارس شاهد نیز مجاز به دریافت شهریه مصوب ستاد مرکزی شاهد هستند.

او افزود:، اما در تمام مدارس، هزینه فعالیت های آموزشی و غیرآموزشی فوق برنامه و سرویس مدارس بعد از بازگشایی مدارس و طرح در شورای مدرسه و تصویب آن با اختیار خود والدین دریافت گردد.

اسکندری نسب شرح داد: اگر مدرسه ای غیر از این عمل کند اولیا می توانند هم از طریق سامانه ثبت شکایات به آدرس shekayat.medu.ir ویا از طریق سامانه رسیدگی به شکایات در سازمان مدارس غیردولتی به آدرس mosharekatha.ir اقدام به ثبت شکایات کنند تا حداکثر در مدت 7 روز به آن رسیدگی گردد.

او در مورد برگزاری آزمون انتها سال تحصیلی، گفت: با توجه به دستورالعمل برگزاری امتحانات تنها در دو پایه نهم و دوازدهم امتحانات انتها سال تحصیلی به صورت حضوری انجام خواهد شد و در بقیه پایه ها به صورت غیرحضوری خواهد بود و مدرسه نمی تواند با نظر والدین یا به اختیار خودش در این مورد تصمیم گیری کند. در پایه اول ابتدایی اختیار برگزاری آزمون به صورت حضوری یا غیرحضوری بر عهده مدیر و معلم مدرسه است و معلم و مدیر باید اطمینان داشته باشند که در این دوره یادگیری کامل شده است.

س

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 15 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 533

به "ثبت نام حضوری فقط در پایه های اول، هفتم و نهم انجام می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت نام حضوری فقط در پایه های اول، هفتم و نهم انجام می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید