جزئیات پرداخت تسهیلات کرونا از زبان وزیر کار

به گزارش بازی ناتمام، محمد شریعتمداری اضافه نمود: بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا و ستاد اقتصادی دولت، با همکاری بانک مرکزی و از محل منابع شبکه بانکی، 50 هزار میلیارد تومان تسهیلات به بنگاه هایی تخصیص خواهد یافت که در 13 رسته ای که مستقیم یا غیر مستقیم از شیوع کرونا آسیب دیده اند فعال هستند.

جزئیات پرداخت تسهیلات کرونا از زبان وزیر کار

به گزارش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وی بیان نمود: بر اساس اطلاعات سازمان تامین اجتماعی، یک میلیون کارگاه ثبت شده، با 3 میلیون و 200 هزار کارگر و نیروی انسانی مشمول این مصوبه می شوند و این واحد ها به شرط قبول تعهد حفظ نیروی کار خود که بر اساس فهرست بیمه ارسالی به تامین اجتماعی در ماه های دی و بهمن سال 1398 محاسبه می شود، مشمول دریافت پیامک مراجعه به سامانه کارا و ثبت نام دریافت وام خواهند شد.

16 میلیون تومان تسهیلات به ازای هر نیروی انسانی

وزیر کار در حاشیه نشست با رییس بنیاد مستضعفان گفت: به ازای هر نفر از نیروی انسانی کارگاه هایی که مستقیم از کرونا لطمه دیده اند مبلغ 16 میلیون تومان و به ازای هر کارگر کارگاه هایی که غیر مستقیم لطمه خورده اند، مبلغ 12 میلیون تومان تسهیلات با نرخ سود 12 درصد تعلق می گیرد؛ این واحد ها باید بعد از دریافت پیامک به سامانه کارا مراجعه و ثبت نام کنند.

وی ادامه داد: پس از ثبت نام، واحد های صنعتی از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت، واحد های گردشگری از طرف وزارت میراث فرهنگی و گردشگری و واحد های فرهنگی از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مورد تایید نهایی قرار می گیرند و پس از تایید نهایی، به بانک های عامل مراجعه و تسهیلات خود را از هفته دوم خرداد به بعد دریافت می کنند.

ساخت 87 هزار واحد مسکونی برای مددجویان بهزیستی

شریعتمداری اظهارداشت: از ابتدای تشکیل سازمان بهزیستی تا امروز 123 هزار واحد مسکونی در انواع گوناگون در اختیار مددجویان و مرتبطین با سازمان بهزیستی قرار گرفته است که ساخت 87 هزار از این واحد ها در این دولت اجرا شده است.

وی اضافه کرد: مقدمات مذاکره برای ساخت چهار هزار واحد مسکونی که قبلا یادداشت تفاهم آن با بنیاد مستضعفان امضا شده بود، انجام شد.

150 میلیارد تومان کمک بلاعوض برای ساخت واحد مسکونی شهری

وزیر کار گفت: تحویل واحد های مسکونی بخشی از تعهد بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی برای ساخت 14 هزار واحد مسکونی به خانواده های دارای دو معلول و بیشتر است.

وی اضافه کرد: تحویل حدود 2 هزار و 400 واحد مسکونی در سطوح روستایی با متوسط 65 متر مربع مساحت با قبول تعهد از سوی بنیاد مستضعفان و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در قالب کمک بلاعوض، تسهیلات و همچنین آورده سازمان بهزیستی مورد تعهد طرفین است و امیدواریم این واحد ها تا انتها سال تکمیل و تحویل خانواده ها شود.

وزیر کار ادامه داد: در سطوح شهری هم سه هزار و 500 واحد مسکونی با متوسط 75 متر مربع مساحت که هم اکنون نیمه کاره و در مراحل مختلف ساخت و ساز است با کمک بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی شامل 150 میلیارد تومان کمک بلاعوض نقدی و 70 میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه برای تکمیل و تحویل به خانواده ها تامین مالی شده و عملیات تکمیل آن ها اجرا می شود.

وی گفت: با ساخت 14 هزار واحد ثبت نام شده خانواده های دو معلول خانه دار می شود.

منبع: فرارو
انتشار: 5 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 522

به "جزئیات پرداخت تسهیلات کرونا از زبان وزیر کار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات پرداخت تسهیلات کرونا از زبان وزیر کار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید