جهانگیری: مردم نباید برای مسائل ابتدایی زندگی مشکل داشته باشند

به گزارش بازی ناتمام، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در آیین احداث 5 هزار واحد مسکونی برای مردم آسیب دیده در آبگرفتگی اخیر بندرامام خمینی (ره) اظهار کرد: حادثه آبگرفتگی در خوزستان و به ویژه در بندرامام خمینی (ره) به ما ثابت کرد که باید کوشش بیشتری می شد. مردمی که در جوار ثروت و سرمایه گذاری های بزرگ هستند و سرپناهی ندارند قابل تحمل نیست.

جهانگیری: مردم نباید برای مسائل ابتدایی زندگی مشکل داشته باشند

از پروفایل ما وبلاگ بخار دیدن نمایید.

به گزارش فارس، وی اضافه نمود: برای ما دردآور است که مردم از حداقل های زندگی برخوردار نباشند و از تبعیض و فقر رنج ببرند. برای برداشتن مسائل مردم باید قدم های اساسی برداشته گردد.

معاون اول رئیس جمهور اقدامات دولت را برای بازسازی مناطق فرسوده در خوزستان و بندرامام تشریح کرد و گفت: به همین دلیل دولت تصمیم گرفت که اقدامات لازم را در اسرع وقت انجام دهد؛ بدین منظور دومصوبه بازسازی و مقاوم سازی بافت غیررسمی و در معارض خطر شهر بندرامام و همچنین علاوه بر هزار واحد آسیب دیده در آبگرفتی، بازسازی 4 هزار واحد دیگر نیز به تصویب رسید.

یاری 784 میلیاردی دولت به مناطق آسیب دیده در بندرامام

جهانگیری ادامه داد: تا به امروز در مجموع 784 میلیارد تومان به عنوان بلاعوض به مردم آسیب دیده در آبگرفتی اختصاص داده شده است، از این میان 30 میلیون تومان بلاعوض برای بازسازی بود.

وی اضافه نمود: 20 میلیون تومان برای مسائل معیشتی و برای اسکان موقت نیز 20 میلیون تومان اختصاص داده شده است در مجموع برای هر خانوار 70 میلیون تومان در نظر گرفته شد.

معاون اول رئیس جمهور اعلام کرد: در بخش دیگری 450 میلیارد تومان برای آماده سازی تاسیسات واحد های موردنظر در اختیار بنیادمسکن و انقلاب اسلامی قرار داده شد،530 میلیارد تومان نی تسهیلات ارزان در نظر گرفته شد.

وی یادآور شد: علاوه بر آن به هر خانوار برای هر واحد مسکونی 100 میلیون تومان تسهیلات ارزان و 30 میلیون تومان دیگر برای لوازم خانگی این خانوار تخصیص داده شده است.

معاول اول رئیس جمهور با اشاره به تاکید دولت بر متحول کردن مناطق فرسوده در بندرامام مطرح کرد: با توجه به همت دولت و پیگیری استاندار خوزستان امیدواریم در مدت کوتاهی این واحد ها ساخته و چهره منطقه متحول گردد.

جهانگیری ادامه داد: 300 میلیارد تومان برای بهسازی سیستم فاضلاب و جمع آوری آب های سطحی اختصاص داده شد؛ اما تنها برای بهسازی سیستم فاضلاب بندرامام و ماهشهر از ماده 56،300 میلیارد تومان تخصیص داده شده است این نشان از توجه ویژه دولت به این منطقه است.

وی اضافه نمود: اشتغال یکی از مطالبات اصلی مردم است بدون شک یکی از مهم ترین برنامه های در دست اقدام دولت ایجاد اشتغال است.

جهانگیری یادآور شد: با وجود سرمایه گذاری قابل توجه در صنایع پتروشیمی، جفاست جوان بیکاری در منطقه وجود داشته باشد برای رونق مالی و اشتغال باید صنایع پایین دستی توسعه پیدا کند.

وی اضافه نمود: در هیچ نقطه دیگری از کشور این حجم از سرمایه گذاری مشاهده نشده است بندرماهشهر کانون عظیم توسعه و سرمایه گذاری ایران است.

معاون اول رئیس جمهور گفت: در شورای اقتصاد تصویب شد؛ هر بنگاه مالی ملزم است 4 درصد از سرمایه گذاری خود را خرج مسائل اجتماعی در منطقه کند، مردم نباید برای مسائل ابتدایی زندگی مشکل داشته باشند.

جهانگیری اظهار کرد: در خصوص شهرستان شدن بندرامام، با توجه به تصمیمات گذشته تقسیمات کشور؛ مجبور شدیم در مقطعی سختگیری کنیم، اما از اواخر دولت یازدهم در دولت تصویب شد، مناطقی که در معرض شهرستان شدن و شهرشدن هستند؛ اقدام لازم انجام گردد در خصوص بندرامام نیز از سوی استانداری پبشنهاد شده است تا به حال آنالیز های وزارت کشور انجام نشده است.

وی در سرانجام اعلام کرد: ظرف یک سال و اندی آینده نتیجه را به دولت می رسانیم امیدواریم این موضوع در سال 1400 نهایی گردد و مردم رضایت کامل داشته باشند.

منبع: فرارو
انتشار: 17 اسفند 1399 بروزرسانی: 17 اسفند 1399 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 963

به "جهانگیری: مردم نباید برای مسائل ابتدایی زندگی مشکل داشته باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهانگیری: مردم نباید برای مسائل ابتدایی زندگی مشکل داشته باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید