خبرنگاران اتحادیه اروپا، تحریم های روسیه را محکوم کرد

به گزارش بازی ناتمام، لندن - خبرنگاران - رهبران اروپا با صدور بیانیه ای مشترک، تحریم هشت مقام اتحادیه را محکوم نموده و آن را اقدامی غیر قابل قبول و بی اساس خواندند.

خبرنگاران اتحادیه اروپا، تحریم های روسیه را محکوم کرد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش بامداد شنبه خبرنگاران، روسای شورا، مجلس و کمیسیون اروپا در این بیانیه که یک نسخه آن در تارنمای اتحادیه اروپا منتشر شد، نوشته اند: ما با شدیدترین لحن ممکن تصمیم امروز دولت مسکو را برای منع ورود هشت شهفرایند اتحادیه به خاک روسیه، محکوم می کنیم.

این اقدام به تعبیر نویسندگان، غیر قابل قبول، فاقد توجیه و بی اساس است زیر مستقیما اتحادیه اروپا را هدف قرار داده است. این تصمیم نشان می دهد که فدراسیون روسیه راستا تقابل با اتحادیه اروپا را به جای اصلاح فرایند منفی در روابط دو جانبه در پیش گرفته است

در خاتمه این بیانیه آمده است که اتحادیه اروپا این حق را برای خود محفوظ می دارد که به تصمیم روسیه واکنش مناسب نشان دهد.

وزارت خارجه روسیه در جریان اقدامات متقابل تحریم اتباع روسی ، دیوید ساسولی رئیس مجلس اروپا و هفت شخص دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و نمایندگان ساختارهای رسمی این اتحادیه را در فهرست سیاه قرار داد.

وزارت خارجه روسیه عصر روز آدینه بیانیه ای در رابطه با پاسخ روسیه به محدودیت های اتحادیه اروپا علیه شش شهفرایند روسی صادر کرد.

در این بیانیه آمده است، وزارت امور خارجه فدراسیون روسیه در پاسخ به تحریم های اروپا در 2 و 22 مارس امسال علیه شش شهفرایند روسی، ورود چند شهفرایند از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و نمایندگان ساختارهای رسمی اتحادیه اروپا را در فهرست تحریم ها روسیه وارد نموده است.

دیوید ماریا ساسولی ، رئیس مجلس اروپا، ژاک مایر ، عضو هیئت نمایندگی فرانسه در مجمع مجلسی شورای اروپا، ورا جوروا ، معاون رئیس کمیسیون اروپا برای ارزش ها و شفافیت، ماریس بالتینس ، مدیر مرکز زبان دولتی جمهوری لتونی، جورگ راوپاچ ، رئیس دادستانی برلین از جمهوری فدرال آلمان، آسا اسکوت(Asa SCOTT)، رئیس آزمایشگاه شیمی ، بیولوژیکی ، تشعشع و ایمنی هسته ای ، انستیتوی تحقیقات دفاع کل پادشاهی سوئد، ایلمار توموسک رئیس گروه زبان جمهوری استونی و رئیس شورای ملی رسانه های الکترونیکی جمهوری لتونی شهفرایندانی هستند که در فهرست سیاه دولت روسیه قرار گرفته اند.

در این بیانیه آمده است همه پیشنهادهای روسیه برای حل مسائل با اروپا، دائما یا رد یا نادیده گرفته می شوند.

دیروز جوسپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفته بود که روابط با روسیه به پایین ترین حد رسیده است. او با ایراد سخنانی در مجلس اروپا خواهان توافقی موقت شد که از تقابل با یک همسایه ای که گویا تصمیم گرفته رفتارهای خصمانه داشته باشد جلوگیری کند.

منبع: ایرنا
انتشار: 2 خرداد 1400 بروزرسانی: 2 خرداد 1400 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 1109

به "خبرنگاران اتحادیه اروپا، تحریم های روسیه را محکوم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اتحادیه اروپا، تحریم های روسیه را محکوم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید