روسیه سربازان حاضر در رژه روز پیروزی را قرنطینه کرد

به گزارش بازی ناتمام، رسانه های تلویزیونی روسیه تا پیش از این تصاویر تمرین برگزاری این رژه را با حضور هزاران سرباز در یک منطقه آموزشی در حومه مسکو منتشر می کردند در حالی که هیچ گونه تدابیر فاصله گذاری اجتماعی و پوشیدن ماسک برای این سربازان اجرا نمی شد.

روسیه سربازان حاضر در رژه روز پیروزی را قرنطینه کرد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

وزارت دفاع روسیه اعلام نمود، دستور داده هزاران تن از سربازان ارتش این کشور بعد از لغو رژه نظامی عظیمی که این سربازان برای اجرایش در در سال روز پیروزی شوروی سابق در جنگ جهانی دوم تمرین می کردند، به مدت دو هفته قرنطینه شوند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، روسیه برنامه ریزی نموده بود تا بالغ بر 15 هزار تن از سربازانش رژه نظامی عظیم روز نهم مه را در هفتادو پنجمین سالگرد پیروزی اتحاد شوروی سابق در جنگ جهانی دوم همراه به نمایش انواع ادوات و تجهیزات نظامی برگزار نمایند. کرملین به روی این رژه به منظور نشان دادن قدرت نظامی و دیپلماتیکش حساب ویژه ای باز نموده بود.

با این حال ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه چند روز پیش اعلام نمود که با توجه به تشدید شیوع کروناویروس در این کشور این مراسم را لغو و به تاریخی که هنوز تعیین نشده موکول می نماید.

رسانه های تلویزیونی روسیه تا پیش از این تصاویر تمرین برگزاری این رژه را با حضور هزاران سرباز در یک منطقه آموزشی در حومه مسکو منتشر می کردند در حالی که هیچ گونه تدابیر فاصله گذاری اجتماعی و پوشیدن ماسک برای این سربازان اجرا نمی شد.

شبکه تلویزیونی Zvezda وابسته به وزارت دفاع روسیه اعلام نمود، تمامی سربازانی که در تمارین اجرای این رژه عظیم شرکت داشتند به پادگانهای محل خدمتشان در سراسر کشور فرستاده شده و در آنجا برای مدت دو هفته در قرنطینه قرار خواهند گرفت.

وزارت دفاع روسیه جزئیات بیشتری در این خصوص که آیا این قرنطینه چیزی بیش از یک اقدام احتیاطی بوده و اینکه ابتلای کسی از این سربازان به کرونا مثبت اعلام شده مطرح ننموده اند و تنها گفت که تمامی قطارها، هواپیماها و خودروهایی که این نیروها مورد استفاده قرار داده اند عفونت زدایی می شوند.

همچنین این سربازان ملزم به استفاده از تجهیزات محافظت شخصی در حین نقل و انتقال شده اند.

رسانه های روسیه به صورت تلویحی به این که ویروس کرونای جدید احتمالا در میان شرکت نماینده های این تمرینات شایع شده اشاره نموده اند.

چند روز پیش رئیس آموزشگاه آموزش افسری ناخیموف در سن پترزبورگ که در تمرین های برگزاری رژه حضور داشته به رسانه فونتانکا گفت به علت داشتن تب در بیمارستان بستری شده و تست ابتلای به کرونا را داده اما هنوز نتایج تستش تعیین نشده اند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 1 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 479

به "روسیه سربازان حاضر در رژه روز پیروزی را قرنطینه کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه سربازان حاضر در رژه روز پیروزی را قرنطینه کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید