سازمان جهانی بهداشت: راهبرد ایجاد ایمنی گله ای مقابل کرونا بدون واکسن خطرناک است

به گزارش بازی ناتمام، سازمان جهانی بهداشت هشدار داد که راهبرد ایجاد ایمنی گله ای در برابر شیوع ویروس جدید کرونا آنهم در وضعیتی که واکسن آن هنوز کشف نشده خطرناک است.

سازمان جهانی بهداشت: راهبرد ایجاد ایمنی گله ای مقابل کرونا بدون واکسن خطرناک است

مایکل رایان، مدیر اجرای امور اضطراری سازمان دنیای بهداشت روز دوشنبه ضمن تاکید بر اینکه انسان ها گله نیستند از راهبرد ایجاد ایمنی گله ای در برابر شیوع بیماری همه گیر کووید 19 انتقاد کرد.

سخنان این مقام ارشد سازمان دنیای بهداشت در حالی بیان می گردد که بسیاری از کشورها برطرف تدریجی محدودیت های اعمال شده برای مقابله با شیوع نوع جدید ویروس کرونا را شروع نموده اند.

ایمنی گله ای به شرایطی اطلاق می گردد که بدن بخش زیادی از افراد یک جامعه پادتن (آنتی بادی) بیماری را پس از ابتلا به آن یا تزریق واکسن فراوری نموده است. در این شرایط شیوع بیماری واگیردار به دلیل مقاوت بدن تعداد زیادی از افراد جامعه در برابر آن بیماری متوقف می گردد. ایمنی بدن در مقابل بیماری ها اغلب به وسیله ابتلا به عامل بیماری (ویروس یا باکتری) یا واکسن پدید می آید.

دانشمندان هنوز از دوره ایمنی بدن افراد پس از ابتلا به بیماری کووید 19 آگاهی ندارند. دوره ایمنی در برابر ویروس آنفلوانزاهای فصلی اغلب یک سال است. این مدت برای انواع دیگر ویروس کرونا بین چند ماه تا چند سال متغیر است. از سوی دیگر پادتن بیماری پس از جهش ویروس ها کارایی خود را از دست می دهند.

به گفته مایکل رایان پیگیری راهبرد ایمنی گله ای به دلیل عدم توجه به زندگی افراد مسن و احتمال مرگ آنها خطرناک است. او گفت: بر این باورم که هنگام استفاده از اصطلاحات در خصوص عفونت های طبیعی باید خیلی مراقب باشیم زیرا می تواند به محاسبه هایی بی رحمانه منجر گردد که مردم، زندگی و رنج انسانی را در مرکز معادله قرار نمی دهد.

بنا به اعلام سازمان دنیای بهداشت تحقیق های صورت گرفته نشان می دهد که تا به امروز بدن تعداد کمی از افراد در جوامع مختلف پادتن بیماری کووید 19 را فراوری نموده است.

سوئد یکی از کشورهایی است که برخلاف بیشتر کشورهایی اروپایی به جای اجرای قرنطینه راهبرد ایمنی گله ای را دنبال می نماید. مدارس، رستوران ها، کافه ها و باشگاه های ورزشی این کشور همزمان با شیوع ویروس جدید کرونا تعطیل نشده اند. مقامات سوئد تنها از افرادی که بیمار هستند می خواهند که در خانه بمانند و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمایند.

دانشمندان تخمین می زنند که برای ایجاد ایمنی گله ای، بدن 60 تا 70 درصد افراد یک جامعه باید پادتن بیماری را یا به وسیله ابتلا یا به وسیله واکسن فراوری نموده باشد.،یورونیوز

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 19 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 514

به "سازمان جهانی بهداشت: راهبرد ایجاد ایمنی گله ای مقابل کرونا بدون واکسن خطرناک است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان جهانی بهداشت: راهبرد ایجاد ایمنی گله ای مقابل کرونا بدون واکسن خطرناک است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید