شخصیت شناسی؛ کدام ترکیب هندسی را انتخاب می کنید؟

به گزارش بازی ناتمام، کافی است به اطراف خود نگاهی بیندازیم تا از حقیقت مطمئن شویم. این که ما چه ترکیبی از اشکال هندسی را دوست داریم، می تواند یاری کند تا خود را بهتر بشناسیم.

شخصیت شناسی؛ کدام ترکیب هندسی را انتخاب می کنید؟

در این تست روانشناسی شما با انتخاب یکی از اشکال هندسی می توانید خودتان را بهتر بشناسید. اشکال هندسی کاربرد زیادی در زندگی روزمره ما دارند.

کافی است به اطراف خود نگاهی بیندازیم تا از حقیقت مطمئن شویم. این که ما چه ترکیبی از این اشکال را دوست داریم، می تواند یاری کند تا خود را بهتر بشناسیم. در تصویر زیر، 8 ترکیب هندسی را مشاهده می کنید. یک شکل را انتخاب کنید!

این نوع افراد معمولا تمایل به رهبری و فعالیت های سازمانی دارند. به هنجار های رفتاری عمومی مهم، گرویده می شوند. ممکن است به خاطر رشد و پیشرفت بالایی که در سخنرانی دارند، استعداد داستان گویی خوبی داشته باشند. در حوزه اجتماعی، سازگاری خوبی دارند و سلطه بر دیگران برای آن ها، در حد و حدود معلومی واقع شده است.

باید به یاد داشت که تجلی این ویژگی ها به میزان رشد فکری فرد بستگی دارد. با درجه رشد فکری بالا، صفات شخصی توسعه پیدا می نمایند، به اجرا در می آیند و درک می شوند. با وجود رشد پایین ذهنی، ممکن است در فعالیت های حرفه ای شناسایی نشوند؛ اما در موقعیت کنونی، اگر برای آن موقیعت کافی نباشند، بدتر است.

بسیاری از افراد ویژگی های تیپ شخصیتی رهبر را دارند؛ هرچند، در تصمیم گیری های مسئولیت پذیرانه، دچار تردید می شوند. این نوع از آدم ها بیشتر روی توانایی انجام دادن کار و حرفه ای بودن تمرکز دارند.

احساس مسئولیت و دقت بالایی نسبت به خود و اطرافیانشان دارند و بر درست و حق بودن کار ها حساس و ارزش قائل هستند. معمولا به خاطر فشار بیش از حدی که به خود می آورند، از بیماری های بدنی ناشی از اضطراب رنج می برند.

این تیپ شخصیتی با انواع مختلفی از توانایی ها و استعداد ها توصیف می شوند. از مهارت های نامحسوس گرفته تا استعداد های عالی. معمولا این افراد از نزدیک در چارچوب یک حرفه کار می نمایند، اما می توانند آن را به طور کامل به یک کار مخالف قبلی و غیرمنتظره عوض نمایند.

هم چنین یک سرگرمی برای خود دارند که در واقع همان کار دومشان است. آن ها از لحاظ فیزیکی، کثیفی و نامرتبی را نمی توانند تحمل نمایند و به خاطر همین، گاهی با دیگران درگیر می شوند. آن ها با ویژگی آسیب پذیر بودنشان شناخته می شوند و معمولا دچار شک و تردید به خودشان هستند. کمی به تشویق احتیاج دارند.

این دسته از انسان ها به راحتی از دنیای واقعی جدا می شوند، دارای ذهن ادراکی - تصوری هستند، و قادرند ایده هایشان را در خصوص همه چیز توسعه ببخشند. معمولا دارای تعادل احساسی هستند و با منطقشان فکر و تصمیم گیری می نمایند. آدم ها با این تیپ شخصیتی، معمولا بین کسانی پیدا می شوندکه در هنر های مصنوعی دست به کار دارند. هنر هایی مانند سینما، سیرک، تئاتر و تولیدات نمایشی، انیمیشن و غیره.

آدم های این دسته، سیستم عصبی قوی و حساسی دارند که نتیجه آن خستگی زیاد است. آن ها وقتی فعالیتشان را به طور مداوم عوض می نمایند، راحت تر کار می نمایند. به عنوان مدافعان اقلیت عمل می نمایند که در پشت صحنه برایشان فرصت های جدید به وجود می آورد.

احساس بالایی نسبت به تازه و نو بودن چیز ها دارند. نوع دوست هستند و برای دیگران ابراز نگرانی می نمایند، مهارت های خوب و تصور تخیل آمیزی دارند؛ که باعث می گردد بتوانند در فنون خلاقانه، فعالیت نمایند. معمولا استاندارد های اخلاقی برای خود می سازند و کنترل داخلی روی رفتار خود دارند. کنترل خود را به واکنش منفی نسبت به حمله به آزادی شان ترجیح می دهند.

معمولا بین افرادی که تمایل به کار های فنی دارند، پیدا می شوند. این ها انسان هایی با تخیل قوی و دید فضایی هستند. در کار های مختلف فنی، هنری و خلاقانه فکری، فعالیت می نمایند.

معمولا درون گرا هستند و دقیقا مانند تیپ شخصیتی شهودی، استاندارد های اخلاقی برای خودشان می سازند و هیچ تاثیری به جز خود کنترلی از دنیای بیرون برخود نمی پذیرند. احساساتی و عاشق ایده های مبتکرانه خود هستند.

این تیپ شخصیتی نسبت به دیگران احساس دلسوزی و هم دردی دارند. تماشای صحنه های ظالمانه فیلم، برایشان سخت است. ممکن است برای مدت زیادی بعد از دیدن صحنه های ظالمانه، ناآرام باشند و در شوک باشند. درد ها و نگرانی های مردم، یکدلی و هم دردی آنان را می طلبد و آن ها وقت و انرژی زیادی به این مورد اختصاص می دهند. در نتیجه، پیدا کردن قابلیت های خودشان سخت می گردد.

گرایششان کاملا در تضاد با گرایش تیپ شخصیتی احساسی است. معمولا احساسات دیگران برایشان قابل لمس نیست و با بی تفاوتی با مردم رفتار می نمایند و حتی فشار وارد شده بر دیگران را بیشتر هم می نمایند.

اگر در کارشان متخصص باشند، بقیه را مجبور می نمایند تا جوری که خودشان صلاح می دانند، کار ها را انجام دهند. گاهی بی عاطفه توصیف می شوند که بسته به موقعیت اتفاق می افتد؛ زمانی که بنا به دلایلی یک نفر وارد دایره مسائل آن ها گردد.

منبع: فرادید
انتشار: 28 اسفند 1399 بروزرسانی: 28 اسفند 1399 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 987

به "شخصیت شناسی؛ کدام ترکیب هندسی را انتخاب می کنید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شخصیت شناسی؛ کدام ترکیب هندسی را انتخاب می کنید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید