شروط روسیه برای همکاری با دولت جدید آمریکا

به گزارش بازی ناتمام، خبرگزاری خبرنگاران- لاوروف گفت: روسیه انتظار دارد که دولت جدید آمریکا منافع دیگر بازیگران خارجی را در نظر بگیرد. مسکو صرفا براساس اصل احترام متقابل و عدم مداخله با دولت جدید آمریکا کار خواهد نمود.

شروط روسیه برای همکاری با دولت جدید آمریکا

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در تبادل نظر با آژانس کازینفرم قزاقستان تاکید نمود: همانطور که رئیس جمهور پوتین گفتند ما بطور مرتب در حال تجزیه و تحلیل هستیم هرگونه تصمیم مردم آمریکا را می پذیریم و با هر دولتی که روی کار بیاید کار می کنیم. البته همکاری براساس اصول صداقت، احترام متقابل و عدم مداخله در امور داخلی. از این نقطه نظر ما انتظار داریم واشنگتن در نهایت منافع مآغاز دیگر بازیگران بین المللی از جمله روسیه، قزاقستان و دیگر نهادها و سازمان ها را در نظر بگیرد.

وی ارزیابی پیامدهای انتخابات آمریکا بر روابط بین الملل را زود دانست چرا که هنوز نتایج رسمی اعلام نشده است.

لاوروف گفت: این موضع ماست. به طور قطع تحولات در دیگر سوی آتلانتیک را مورد نظر داریم و برای هر نتیجه ای آماده هستیم. در این مرحله پیش بینی ها نتیجه قطعی نیستند . به هر حال سخنان و اظهارات جو بایدن را مد نظر قرار می دهیم کسی که به نظر می رسد در صورت پیروزی سیاست خارجی آمریکا را بیشتر در راستای تفکرات باراک اوباما، رئیس جمهور اسبق پیش ببرد.

وی همچنین همه گیری کرونا را موجب افزایش تقاضا برای تقویت همکاری های بین المللی در زمینه امنیت بیولوژیکی بین همه کشورها دانست و گفت: همه گیری کرونا موجب افزایش تقاضا برای تقویت همکاری های بین المللی در زمینه امنیت بیولوژیکی بین همه کشورها شده است. بی شک، همه گیری ویروس کرونا آسیب پذیری کل دنیا را نشان داد.

این دیپلمات بلند پایه روسیه در ادامه تاکید نمود: تقاضا برای تقویت همکاری های بین المللی در حوزه بهداشت و بیماری های همه گیر افزایش یافته و این امر در شماری از اسناد سازمان ملل متحد از جمله قطعنامه های مجمع عمومی و شورای امنیت نیز انعکاس یافته است.

وزیر امور خارجه روسیه گفت این اقدام در ماه مه گذشته در جریان برگزاری هفتاد و سومین نشست سازمان دنیای بهداشت آغاز شد؛ زمانی که کشورهای عضو این سازمان قطعنامه ای را برای ارزیابی مستقل اقدامات برای پاسخگویی به همه گیری کرونا تصویب کردند.

وی همچنین تاکید نمود: ما منتظر نتایج این ارزیابی های کارشناسی هستیم و آن را برای تقویت ساز و کارهای کنونی سازمان دنیای بهداشت حائز اهمیت می دانیم. دستورالعمل های بهداشتی و پزشکی بین المللی این سازمان را دنبال می کنیم و آماده همکاری با قزاقستان در این زمینه هستیم.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 11 دی 1399 بروزرسانی: 11 دی 1399 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 840

به "شروط روسیه برای همکاری با دولت جدید آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروط روسیه برای همکاری با دولت جدید آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید