عوارض استفاده از روغن کرچک

به گزارش بازی ناتمام، به طور طبیعی استفاده غیر اصولی و بدون مشورت با افراد کارشناس هر ماده ای می تواند عوارضی را برای افراد در پی داشته باشد، بهتر است قبل از استفاده از آن با افراد کارشناس و پزشکان مشورت بکنید. با این حال باید بدانید که معمولا عوارض جانبی استفاده از روغن کرچک مربوط به سلامت پوست و دستگاه گوارش است؛ بنابراین عوارض جانبی را باید بیش تر در این دو بخش جستجو کرد. شایع ترین عوارض جانبی استفاده از روغن کرچک عبارت اند از:

عوارض استفاده از روغن کرچک

1. حالت تهوع: مصرف بیش از حد روغن کرچک می تواند باعث حالت تهوع بگردد. احتمال بهبود آن هست؛ اما کنترل نکردن علائم تهوع آور می تواند به دی هیدراته شدن جدی بدن و نداشتن تعادل الکترولیت منجر گردد. بعلاوه می تواند در ریتم ضربان قلب اختلال ایجاد کند. تهوع ایجاد شده به خاطر روغن کرچک ممکن است با استفراغ نیز همراه باشد.

2. اسهال: دانه های کرچک حاوی رایسین است که یکی از سمی ترین مواد شناخته شده است. طبق مطالعات اجرا شده هرچند علائم مصرف آن دقیق و تعیین نیستند، به احتمال زیاد شامل اسهال هم می شوند.

3. راش های پوستی: مطابق یکی از مطالعات روغن کرچک پوست را نسبتا تحریک می نماید. واکنش های آلرژیک دیگر استفاده از روغن کرچک خارش و کهیر هستند. این ها می توانند در محل استعمال روغن به وجود بیایند. بعلاوه مواردی خاص (هرچند نادر) وجود دارد که تماس روغن کرچک با پوست باعث به وجود آمدن راش های پوستی می گردد.

4. گرفتگی های عضلات: همه می دانیم که روغن کرچک یک ملین حیرت انگیز است. طبق یکی از گزارش ها ضعف و گرفتگی عضلات می تواند نتیجه مصرف بیش از حد ملین ها باشد. در واقع گرفتگی عضلات که از عوارض جانبی مصرف بیش از حد روغن کرچک است، آن قدر جدی است که به توجه و مراقبت پزشکی فوری احتیاج دارد. وجود رایسین در دانه های کرچک می تواند دلیلی برای این عارضه باشد.

5. سرگیجه: سرگیجه یکی از علائم مصرف بیش از حد روغن کرچک است.

6. مسمومیت با رایسین: رایسین پروتئین سمی موجود در دانه های روغن کرچک است که باعث می گردد سوسک ها، پرنده ها و سایر آفت ها از آن تغذیه نکنند. طبق گزارشات جویدن و بلعیدن دانه های کرچک باعث آزاد شدن رایسین می گردد که می تواند به ما آسیب بزند.

منبع: فرارو
انتشار: 21 خرداد 1402 بروزرسانی: 21 خرداد 1402 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 1742

به "عوارض استفاده از روغن کرچک" امتیاز دهید

1 کاربر به "عوارض استفاده از روغن کرچک" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عوارض استفاده از روغن کرچک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید