قانون تبدیل شرایط استخدامی ایثارگران در حال اجراست

به گزارش بازی ناتمام، تهران (پانا) - سازمان اداری و استخدامی گفت تبدیل شرایط استخدامی ایثارگران مشمول در سامانه کارمند ایران طراحی و شیوه نامه اجرای فرایند و سازوکارهای آن از اواخر آذرماه پارسال به دستگاه های اجرایی ابلاغ شده و در حال اجرا است.

قانون تبدیل شرایط استخدامی ایثارگران در حال اجراست

به گزارش سازمان اداری و استخدامی کشور، بند و ماده 44 قانون برنامه پنجم توسعه در زمان اعتبار قانون اجرایی شده است. به گونه ای که با تصویب قانون استفساریه بند مذکور در سال 1399 در مورد تبدیل شرایط استخدامی نیروهای ایثارگر مشمول قانون مذکور به استخدام رسمی، همانند سایر قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی اقدام های لازم برای اجرای قانون مذکور اجرا شده است.

همچنین فرایندهای مربوط به تبدیل شرایط استخدامی ایثارگران مشمول قانون استفساریه مذکور در سامانه کارمند ایران طراحی و شیوه نامه اجرای فرایند و ساز وکارهای آن طی بخشنامه ای در 25 آذرماه 99 به دستگاه های اجرایی ابلاغ شده است و از آن موقع تا به امروز نیز تبدیل شرایط مشمولان انجام می گردد.

به گزارش ایرنا، بند و ماده 44 قانون برنامه توسعه اشاره به این دارد که همه دستگاه ها مکلفند در چارچوب سهمیه استخدامی و جایگزینی نیروهای خروجی خود دست کم 25 درصد احتیاجهای استخدامی خود را از بین جانبازان و آزادگان فاقد شغل و فرزندان و همسران شهداء و جانبازان 25 درصد و بالاتر و فرزندان و همسران آزادگان (یک سال و بالای یک سال اسارت) معرفی شده از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران (با رعایت سقف مقرر در این بند)، تامین و به استخدام آنان از محل مجوزهای مربوط و پست های بدون متصدی اقدام نمایند.

پنج درصد سهمیه استخدامی را نیز به رزمندگان با سابقه دست کم 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه ها و همسر و فرزندان آنان و فرزندان جانبازان زیر 25 درصد و اسارت آزادگان کمتر از یک سال اسارت و خواهران و برادران شهدا اختصاص دهند. در مواردی که احتیاج به تخصص دارد رعایت شرایط علمی الزامی است.

همچنین، طبق ماده (44) ضوابط اجرایی قانون بودجه سال 1400 کل کشور، مقرر شده است دستورالعمل مربوط به اجرایی کردن بند (د) تبصره (20) قانون بودجه سال 1400 کل کشور توسط سازمان برنامه و بودجه کشور و سازمان اداری و استخدامی کشور تهیه و تا انتها خردادماه ابلاغ گردد.

بدیهی است که با ابلاغ دستورالعمل مربوطه در موعد مقرر، اقدام های اجرایی مربوط به تبدیل شرایط ایثارگران مشمول بند (د) تبصره (20) قانون بودجه کل کشور از سوی دستگاه­ های اجرایی انجام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 19 تیر 1400 بروزرسانی: 19 تیر 1400 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 1183

به "قانون تبدیل شرایط استخدامی ایثارگران در حال اجراست" امتیاز دهید

1 کاربر به "قانون تبدیل شرایط استخدامی ایثارگران در حال اجراست" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قانون تبدیل شرایط استخدامی ایثارگران در حال اجراست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید