مصرف برق به بیش از 40 هزار مگاوات رسید

به گزارش بازی ناتمام، همزمان با سردتر شدن هوا در بیشتر مناطق کشور فرایند مصرف برق نیز افزایشی شده و به 40 هزار و 257 مگاوات رسید.

مصرف برق به بیش از 40 هزار مگاوات رسید

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، تازه ترین گزارش شرکت مدیریت شبکه برق ایران نشان می دهد فرایند افزایشی مصرف برق از روز دوشنبه (4 اسفندماه) آغاز شده است به گونه ای که در آن روز میزان مصرف چهل هزار و 161 مگاوات بود.

فرایند افزایشی مصرف در حالی است که از 19 بهمن ماه به بعد، میزان مصرف کاهش یافته و بیشتر در کانال 37 هزار مگاواتی در نوسان بوده است.

گزارش شرکت مدیریت شبکه برق ایران که مورد بررسی خبرنگار اقتصادی ایرنا قرار گرفت بیانگر آن است که پس از هشدار روز یکشنبه سازمان هواشناسی مبنی بر سرد شدن هوا و تداوم آن تا پایان هفته جاری، فرایند مصرف برق هم افزایش داشته است.

روز گذشته(سه شنبه) میزان مصرف در ساعت 18 و 45 دقیقه به چهل هزار و 257 مگاوات رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که 37 هزار و 916 مگاوات برق بودف افزایش بیش از 2 هزار مگاواتی پیدا کرده است.

مصرف برق صنایع نیز در این ساعت پنج هزار و 484 مگاوات گزارش شده است.

فرایند مصرف برق در ساعت های میانی روز گذشته کاهشی بوده به گونه ای که در ساعت 11 و 24 دقیقه میزان مصرف 37 هزار و 744 مگاوات بوده و در بخش صنعت نیز5 هزار و 118 مگاوات مصرف شده است.

برهمین اساس سخنگوی صنعت برق با اشاره به این که پیش بینی ها بیانگر تداوم سرما و کاهش دمای هوا در هفته پیش رو است، از مردم خواست به منظور کمک به تامین انرژی مورد نیاز همه بخش ها، از مصارف بی رویه پرهیز کنند.

تداوم فرایند افزایشی مصرف برق ناشی از تداوم برودت هوا احتمال کاهش عرضه گاز به نیروگاه ها را به همراه خواهد داشت که این موضوع احتمال بروز خاموشی ها را تقویت خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 اسفند 1399 بروزرسانی: 30 اسفند 1399 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 991

به "مصرف برق به بیش از 40 هزار مگاوات رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصرف برق به بیش از 40 هزار مگاوات رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید