نگرانی از افزایش موارد بستری مبتلایان به اُمیکرون

به گزارش بازی ناتمام، تهران (پانا) - معاون درمان وزارت بهداشت گفت با توجه به توسعه سویه اُمیکرون، نگرانی از افزایش موارد بستری و ایجاد پیک نو در هفته های آینده وجود دارد.

نگرانی از افزایش موارد بستری مبتلایان به اُمیکرون

به گزارش وبدا، سعید کریمی ضمن شرکت در جلسه اضطراری، از بخش های مختلف بیمارستان های ضیایی اردکان و امام صادق (ع) میبد بازدید کرد. وی بعلاوه با پزشکان و پرسنل بخش های مختلف این بیمارستان ها ملاقات و از خدمات ایثارگرانه و کوشش های شبانه روزی آنان در راستای ارائه خدمات به بیماران تقدیر کرد.

معاون درمان وزیر بهداشت در حاشیه این بازدید گفت: با توجه به توسعه سویه اُمیکرون، نگرانی از افزایش موارد بستری و ایجاد پیک نو در هفته های آینده وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه پیک سویه اُمیکرون در حال افزایش است، اضافه نمود: سرایت این سویه شدید است و بیمارستان های کشور ضمن آمادگی کامل، باید دستگاه های اکسیژن و ونتیلاتور بعلاوه دارو به مقدار کافی در دسترس داشته باشند.

معاون درمان وزیر بهداشت با اشاره به امکانات مطلوب بیمارستان های میبد و اردکان توضیح داد: تنها نگرانی ما رعایت نشدن دستورالعمل های بهداشتی به وسیله مردم است و اگر شرایط بدون رعایت پروتکل های بهداشتی بدین منوال ادامه یابد در هفته های آینده شاهد افزایش آمار بستری و مرگ کرونایی خواهیم بود.

کریمی بر لزوم اهتمام مردم به واکسیناسیون تأکید کرد و ادامه داد: مقاومت در برابر اُمیکرون با تزریق دوز اول و دوم فقط 10 درصد است اما دوز سوم سبب می گردد تا مقاومت در برابر این سویه به 80 درصد برسد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 24 فروردین 1401 بروزرسانی: 24 فروردین 1401 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 1497

به "نگرانی از افزایش موارد بستری مبتلایان به اُمیکرون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی از افزایش موارد بستری مبتلایان به اُمیکرون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید