هشدار سخنگوی وزارت بهداشت درباره کرونا؛ باهم صحبت نکنید!

به گزارش بازی ناتمام، خبرنگاران: سیما لاری، سخنگوی وزارت بهداشت خطرات سخن گفتن در دوره کرونا را تشریح کرد.

هشدار سخنگوی وزارت بهداشت درباره کرونا؛ باهم صحبت نکنید!

به گزارش خبرنگاران سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت گفت: طبق تحقیقات اجرا شده ریز قطرات و افشانه های ویروس کووید19 نه تنها از طریق عطسه، سرفه و صحبت کردن بلکه با تنفس فرد آلوده به فضای اطراف پرتاب و در محیط های فاقد تهویه مناسب برای ساعت ها در هوا باقی می ماند. هنگام صحبت کردن بیمار مبتلا به کرونا، افشانه های حاوی ویروس که اندازه ای به مراتب کوچک تر از ریز قطرات دارند سریع تر از حالت سکوت منتشر می شوند که سرعت انتشار این افشانه ها با بلند صحبت کردن فرد مبتلا تا 50 برابر بیشتر از زمانی است که فرد سکوت می کند.

وی اضافه نمود: از طرفی طبق آخرین یافته های علمی ریزقطرات در چند ثانیه و در فاصله حداکثر 2 متری فرد مبتلا سقوط می کنند ولی افشانه های حاوی ویروس مسافت بیش از دو متر را طی می کنند و در محیط های سرپوشیده فاقد تهویه مناسب ساعت ها در هوا معلق می مانند و موجب بیمار شدن اطرافیان بیمار می شوند.

لاری ادامه داد: با فرارسیدن ایام سرد سال و بسته بودن در ها و پنجره ها در اماکن سر بسته یکی از نگرانی های ما و همکارانمان عدم تهویه مناسب هوا در محیط های سربسته است که این امر می تواند قدرت انتقال ویروس را به شکل تصاعدی افزایش دهد. بنابراین درخواست ما از کلیه هموطنان کشور این است که از حضور در فضاهای سربسته و اماکن پرتجمع پرهیز کنید و در صورت حضور در این اماکن از ماسک استفاده کرده و نسبت به فاصله گذاری مناسب تا دو متر اقدام کنید.

وی همچنین تاکید کرد: از برگزاری مهمانی های خانوادگی به طور جد خودداری کنید.

منبع: ایسنا

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 5 دی 1399 بروزرسانی: 5 دی 1399 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 829

به "هشدار سخنگوی وزارت بهداشت درباره کرونا؛ باهم صحبت نکنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار سخنگوی وزارت بهداشت درباره کرونا؛ باهم صحبت نکنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید