پالایشی یکم را بفروشیم یا نگه داریم؟

به گزارش بازی ناتمام، به گزارش خبرنگاران، عملکرد ضعیف صندوق دارا یکم و پالایشی یکم باعث بی اعتمادی بسیاری از سهامداران به صندوق های دولتی شده است. این در حالیست که امروز ETF کشاورزی تحث عنوان نماد نهال در بازار سهام پذیره نویسی شد و بعضی زمزمه ها مبنی بر عرضه دارا سوم در بازار سهام تا انتها سال شنیده می گردد.

پالایشی یکم را بفروشیم یا نگه داریم؟

پیمان حدادی، کارشناس بازار سهام در رابطه با صندوق پالایشی یکم گفت: به نظر می رسد قیمت 7 هزار تومان کف قیمتی صندوق پالایشی یکم است و ارزش این سبد کمتر از این نمی گردد. اما فعلا فروش این صندوق در زیان، کار عاقلانه ای نیست. همچنین به نظر می رسد تا انتها سال نهایتا تا سقف قبلی خود رشد داشته باشد و بازدهی زیادی نخواهد داشت. همچنین کارشناسان عقیده دارند پالایشی یکم وارد محدوده حمایتی قوی شده و انتظار می رو فرایند حرکتی این صندوق تغییر کند.

از طرفی قیمت صندوق پالایشی یکم از خالص ارزش دارایی های این نماد بیشتر شده است و با توجه به اینکه در دو هفته اخیر صف عرضه در نماد شپنا شکل گرفته است، به نظر می رسد رشد ارزش این صندوق کمی سخت شده است.

همچنین امیرحسین نام آور چندی پیش در رابطه با این صندوق گفته بود: چون می خواستند صندوق پالایشی یکم را بازگشایی نمایند بازار سهام را تقویت کردند اما احتمالا نمادهای پالایشی تا 10 درصد اصلاح خواهند داشت. همچنین در بعضی نمادهای صندوق پالایشی یکم نسبت P به E حدود 40 درصد بیشتر از بازار سهام است. به نظر می رسد این صندوق ها در مقاطعی فرایند صعودی داشته باشد اما به نظر می رسد شش ماه دیگر خیلی تغییر خاصی نکرده باشد. از طرفی رشد این صندوق اصولا دستوری است.

در تاریخ 25 آبان ماه خروج پول شدیدی از صندوق های پالایشی صورت گرفت و شاید دولت حداقل به خاطر عرضه دارا سوم از این صندوق حمایت کند.

آخرین اخبار بورس را در صفحه بورس خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 23 بهمن 1399 بروزرسانی: 23 بهمن 1399 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 913

به "پالایشی یکم را بفروشیم یا نگه داریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پالایشی یکم را بفروشیم یا نگه داریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید