10 دیپلمات دیگر آمریکایی در لیست اخراجی روسیه

به گزارش بازی ناتمام، ایرنا نوشتبارت گورمن معاون سفیر آمریکا در مسکو به وزارت خارجه روسیه احضار و به او اعلام شد که 10 دیپلمات سفارت آمریکا در مسکو فرد نامطلوب شناخته شده و باید خاک روسیه را ترک نمایند.

10 دیپلمات دیگر آمریکایی در لیست اخراجی روسیه

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

وزارت امور خارجه روسیه روز چهارشنبه در بیانیه ای اعلام نمود که در یادداشتی به گورمن خاطرنشان شد که 10 دیپلمات سفارت آمریکا در مسکو عنصر نامطلوب هستند و باید تا روز 21 ماه می (31 اردیبهشت ماه 1400) خاک روسیه را ترک نمایند.

در بیانیه گفته شده است: این اقدام در پاسخ متقابل به اقدامات خصمانه طرف آمریکایی در خصوص تعدادی از کارکنان سفارت روسیه در واشنگتن و سرکنسولگری روسیه در نیویورک که بدون هرگونه دلیل عنصر نامطلوب اعلام شده اند ، صورت می گیرد.

وزارت خارجه روسیه در ادامه بیانیه گفته است: در آینده نزدیک گام های دیگر روسیه در چارچوب مجموعه اقدامات مسکو در پاسخ به تحریم های غیرقانونی آمریکا اعلام خواهد شد.

خبرگزاری ریانووستی امروز (چهارشنبه) به نقل از یک مقام وزارت خارجه روسیه اعلام نمود: وزارت خارجه روسیه معاون سفیر آمریکا در مسکو را احضار کرد.

این مقام روس به علت احضار بارت گورمن معاون سفیر آمریکا در مسکو به وزارت خارجه روسیه اشاره ای نکرد.

گورمن پیش از ورود به وزارت خارجه روسیه بدون ذکر جزییات بیشتر به خبرنگار ریانووستی گفت که برای ملاقات با شرکای خود آمده است.

روسیه یک هفته پیش ده دیپلمات آمریکایی را در پاسخ به اقدام مشابه واشنگتن اخراج کرد.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 26 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1400 گردآورنده: halfgame.ir شناسه مطلب: 1096

به "10 دیپلمات دیگر آمریکایی در لیست اخراجی روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 دیپلمات دیگر آمریکایی در لیست اخراجی روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید